Jesteś tutaj

Zamki i pałace

Zamek Bolczów

Zamek Bolczów (Fot. wspinka)

Ruiny zamku z XIV wieku. Zamek został spalony przez Szwedów w XVII wieku. Ruiny zamku zostały poddane częściowej rekonstrukcji w XIX wieku. Zamek w ciekawy sposób wykorzystał naturalne skały do budowy murów .

Ocena:
0/5

Pałac w Staniszowie Górnym

Pałac w Staniszowie Górnym (Fot. wspinka)

Pałac wybudowany w okresie późnego baroku, w XIX wieku rozbudowany przez dodanie dwóch skrzydeł budynku otwierających się na ogród wewnętrzny. Obiekt w bardzo dobrym stanie, obecnie znajduje się tam hotel w otoczeniu pięknego parku. W pałacu znajduje się galeria,w której można zobaczyć prace artystów plastyków z regionu.

Ocena:
0/5

Pałac w Wojanowie

Pałac w Wojanowie (Fot. wspinka)

Historia pałacu sięga XIII wieku. Kolejno przebudowywany, ostatecznie dokończono przebudowy w XIX wieku. Obecnie w budynku znajduje się hotel, który wraz z odrestaurowanym parkiem zachwyca swoim wyglądem.

Ocena:
0/5

Pałac w Radomierzu

Położony na końcu wsi (kierując się w stronę Jeleniej Góry) pałac z XVI wieku z inicjatywy rodu Schaffgotschów. Powstał na rzucie prostokąta, z narożnikowymi półokrągłymi alkierzami. Po wojnie zaczął popadać w ruinę, w 1999 roku został sprzedany prywatnemu właścicielowi.

Ocena:
0/5

Pałac w Dąbrowicy

Dwór wzniesiony w XV wieku. Przebudowywany w XVIII wieku w stylu barokowym. Dzisiejszy wygląd zawdzięcza przebudowie w XIX wieku w stylu neogotyckim. Obecnie obiekt w złym stanie.

Ocena:
0/5

Pałac Dębowy

Pałac wybudowany w XIX wieku w stylu eklektycznym i późnogotyckim. Obiekt otoczony parkiem. Obecnie w pałacu znajduje się hotel. Rezydencja przypomina wille szwajcarskie.

Ocena:
0/5

Pałac w Karpnikach

Pałac w Karpnikach (Fot. wspinka)

Pałac wybudowany w XV wieku. Budowla warowna, po przebudowie w XIX wieku, pałac zyskał charakter neogotycki. Obecnie remontowany.

Ocena:
0/5

Pałac i Dom Wdowy

Pałac i Dom Wdowy  (Fot. wspinka)

Pałac barokowy, otoczony parkiem w stylu angielskiem. Zachowane są również zabudowania folwarczne. Obiekt w bardzo dobrym stanie, obecnie znajduje się tam hotel i muzeum. Działa tam również fundacja Dominium Łomnica, która zajmuje się organizacją wystaw, koncertów i imprez kulturalnych.

Ocena:
0/5

Pałac Spiż

Pałac Spiż (Fot. wspinka)

Pałac obecny został odbudowany po pożarze w XVIII wieku, następnie przebudowany w XIX wieku. Pałac otoczony jest parkiem założonym w XIX wieku. Obecnie właścicielem jest rodzina Spiż, króra zajmuje się m.in.. produkcją piwa. W budynku znajduje się hotel.

Ocena:
0/5

Dwór w Mniszkowie

Historia dworu sięga 1728 roku, według daty znajdującej na portalu. Wnętrza zachowały swój charakter klasycystyczny. Obecnie znajduje się w rękach prywatnych, stan dobry, niedostępny dla zwiedzających.

Ocena:
0/5

Strony

Dolny Sląsk jest pełen tajemniczych obiektów, budynków i miejsc naznaczonych wiekową historią. Zamki i pałace są tu praktycznie w każdej, nawet najmniejszej, miejscowości. Dlatego zachęcamy do zwiedzania tych unikatowych obiektów razem z nami.

Zamki i pałace