Jesteś tutaj

Wypoczywaj z rodziną

Wypoczywaj z rodziną

Sudety to idealne miejsce na wakacje rodzinne. Doskonała alternatywa dla przepełnionych, wakacyjnych kurortów, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi szukających spokoju i miejsca na wypoczynek razem ze swoimi 4 nożnymi pupilami.

Atrakcja dla najmłodszych numer 1

Nawet dziś nie można odmówić pokazom cyrkowym miana najbradziej atrakcyjnej zabawy dla dzieci. Bez wątpienia takim iejscem, które należy odwiedzić jest prywatny cyrk w Miłkowie - Cyrkland. W ofercie są między innymi: przejażdżki na koniach i wielbłądzie, warsztaty cyrkowe dla dzieci, naukę chodzenia na linie oraz żonglerki. Do znanych mieszkańców Cyrklandu zalicza się wielbłąd Chester oraz tygrys bengalski.

Góry, skały, piesze wędrówki

Zróżnicowany krajobraz sprzyja rozpoczęciu przygody z górskimi wędrówkami. Na początek warto pochodzić pomiędzy skałami w Górach Sokolich, obejrzeć widoki z platform widokowych a nawet spróbować sportów ekstremalnych na czele ze wspinaczką skałkową. Świetnym miejscem na wypad połączonym z wodą jest wodospad Podgórnej w Przesiece lub dziki wodospad na Łomnicy położony w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Kopę.

Przyroda

Dzika przyroda jest na wyciągnięcie ręki w takich miejscach jak Podgórzyńskie Stawy czy Stawy w Ściegnach, gdzie można zasmakować w pysznej rybie, „Przystani pod Chojnikiem” między Zachełmiem a Podgórzynem, gdzie oprócz placu zabaw, czeka także ogród z ptakami egzotycznymi.

Nauka

Wakacje to także możliwośc nauczenia się nowych rzeczy i tak można skorzystać z warsztatów wypieku pierników u Marcina Goetza lub nauczyć się tkać u Pani Zofii Hanus z Janowic.

Gdzie spać?

Bogata oferta noclegów przychylnie goszczących rodziny z dziećmi pozwala na wybranie dogodnej miejscówki. Do takich miejsc należy zaliczyć: gospodarstwo agroturystyczn „Monika Lopez” w Ściegnach, Chatę Mikołaja, „Pyszałka” w Sosnówce czy „Pure Poland” w Janowicach Wielkich.

 

Tagi: 
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Cieplutkie recenzje

  • 3 lata 9 miesięcy temu wspinka o atrakcji Dwór Liczyrzepy pisze: Super miejsce :)
  • 3 lata 9 miesięcy temu wspinka o atrakcji Kolorowe Jeziorka pisze: Piękne miejsce, to miejsce koniecznie trzeba odwiedzić :)