Jesteś tutaj

Skała z Sosną

Skała z Sosną (Fot. wspinka)

Kierujemy się do wsi Mniszków, położonej niedaleko Janowic Wielkich. Po dojechaniu, od strony miejscowości Trzcińsko, do przejazdu kolejowego w centrum Janowic Wielkich, podążamy prosto, nie skręcając w lewo na przejazd przez tory. Około 50 metrów dalej, skręcamy w pierwszą ulicę w prawo (Parkowa) i jedziemy cały czas prosto a następnie za szosą przez Mniszków. Na końcu asfaltu, kilkanaście metrów przed leśnym szlabanem i zakazem wjazdu, znajduje się mały oznakowany parking.

Z parkingu idziemy nieco ponad 1,7 km leśną drogą, odchodzącą skośnie w prawo przy szlabanie (po ok. 300 metrach odchodzi boczna droga w prawo - idziemy prosto, a po następnych 700 dochodzimy do niebieskiego szlaku, biegnącego drogą dochodzącą z prawej). Po dojściu do skrzyżowania leśnych dróg przy którym znajduje się wiata z ławami, kierujemy się dalej ścieżką za znakami niebieskiego szlaku. Po przejściu około 100 metrów skręcamy w prawo, w kierunku widocznych w odległości kilkudziesięciu metrów grupy skał zwanych Skalnymi Bramami. Mijamy Skałę z Jaskinią i dochodzimy do celu.

Skała z Sosną jest najwyżej położoną turnią wśród skał Skalnych Bram. Jest położona na przeciw charakterystycznej skały Tron a z uwagi na spore nasłonecznienie ścian dobrze nadaje się do wspinania w chłodne dni. Odległości od centrum miast: Wrocławia – 107 km, Jeleniej Góry – 24 km

Obecnie oferują one 5 linii o trudnościach od II do VI.1+. Jedna z linii posiada stałe punkty asekuracyjne.

  1. Niknąca Rysa VI.1+ (TRAD)
  2. Parcie na Starcie VI.1+ (3p+RZ)
  3. Wejściówka II – III (TRAD)
  4. Rysa Mikosa VI (TRAD)
  5. Rysa za Dwa Grześki VI (TRAD)
0
Brak głosów
Zobacz inne atrakcje w kategorii:
Skała z Sosną (Fot. wspinka) Skała z Sosną (Fot. wspinka) Skała z Sosną (Fot. wspinka) Skała z Sosną (Fot. wspinka) Skała z Sosną (Fot. wspinka)

Adres pocztowy

58-520 Mniszków

Pobierz plik

PDF icon Skała z Sosną - skałoplan

Lokalizacja geograficzna

Point ze środkiem o szerokości geograficznej 50.8539851 i długości geograficznej 15.9155524.