Jesteś tutaj

Schroniska

Schronisko Samotnia

Schronisko Samotnia powstała ze strażnicy (budy) w której mieszkał strażnik i pilnował pstrągów hrabiego Schaffgotscha. Pierwsze wzmianki są z XVII wieku . W późniejszym okresie coraz więcej turystów odwiedzało szałas przy Kotle Małego Stawu i zatrzymywało się na nocleg. W 1872 roku spróchniała strażnica została rozebrana i wybudowano nową bude. W latach 90-tych buda zmieniała swoje przeznaczenie z usługowej (spali w niej pasterze) na turystyczną, można było się w niej przespać i posilić. W miare upływu czasu rozbudowano schronisko z nawiązaniem do tradycji lokalnej architektury.

Ocena:
0/5

Perła Zachodu

Perła Zachodu (Fot. wspinka)

Schronisko w bardzo urokliwym miejscu, położone na wysokiej skarpie nad Jeziorem Modrym w Siedlęcinie. Obecne schronisko zostało odbudowane w 1950 roku w miejsce dawnego z 1927 roku.

Ocena:
0/5

Strzecha Akademicka

Największe schronisko po polskiej stronie Sudetów. Hotel górski stoi na stoku polany Złotówka, przy prastarym trakcie Śląskim, którym wędrowano na Śnieżkę. (źródło Marek Perzyński „Dolny Ślask Kraina Zamków, katedr i wulkanów”)

Ocena:
0/5

Schronisko Odrodzenie

Schronisko znajduje się na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego, na Przełęczy Karkonoskiej. W schronisku znajduje się bar.

Ocena:
0/5

Schronisko pttk Szwajcarka

Schronisko znajduje się w sercu Gór Sokolich. Wybudowane na początku XIX wieku.

Ocena:
0/5

Schroniska sudeckie to czasem jedyna okazja na nocleg dla turystów chodzących górskimi szlakami, jest to też często atrakcyjna oferta dla rodzin i grup przemieszczających się z miejsca na miejsce.

Schroniska