Jesteś tutaj

Muzea i galerie

Prywatne Muzeum Thomasa A. Guenthera

Prywatne Muzeum Sztuk Plastycznych - malarstwo i rzeźba.

Ocena:
0/5

Dom Gwarków

Najstarszy na Dolnym Śląsku drewniany budynek. Pochodzi z 1601 roku. Dom Gwarków pełnił dawniej funkcję karczmy dla górników.

Ocena:
0/5

Światynia Wang

Światynia Wang

Kościół wybudowany na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii, w miejscowości Wang. Następnie w XIX wieku został sprzedany królowi pruskiemu Fryderykowi Wilhelmowi IV i poprzez starania hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, kościółek znalazł się w Karkonoszach, aby mógł służyć ewangelikom mieszkającym w Karpaczu i okolicach. Kościół Wang jest przykładem skandynawskiego drewnianego budownictwa sakralnego i stanowi bezcenne dzieło dawnej sztuki nordyckiej. Swoim kształtem przypomina łódź Wikingów, został zbudowany bez użycia gwoździ, tylko za pomocą drewnianych kołków i zaciosów.

Ocena:
0/5

Lesny Bank Genów Ostrzyca

Leśny Bank Genów Kostrzyca jest jednostką Lasów Państwowych, która od roku 1996 rozpoczęła gromadzenie oraz długotrwałe przechowywanie zasobów genowych drzew i krzewów leśnych

Ocena:
0/5

Pałac Łomnica

Przez cały rok można zwiedzać duży pałac, również interesujace do zwiedzania są : Sklep Lniarski, który nawiązuje do dawnych tradycji produkcji i handlu lnem w Łomnicy. Piekarnia, sprzedająca regionalne produkty spożywcze, Sklep Folwarczny, przedstawiający bogactwo rękodzieła i rzemiosła regionalnego oraz Kuchnia Ziemiańska, w której odbywają się szkolenia kulinarne. W stajni i oborze są konie, świnie i owce. W Kuźni można zapoznać się z ginącym już zawodem kowala.

Ocena:
0/5

Galeria Pałac Staniszów

Centrum Sztuki umiejscowione w jednym z zabudowań folwarcznych. W galerii prezentowana jest sztuka współczesna twórców, pochodzących głównie z rejonu Karkonoszy.

Ocena:
0/5

Muzeum Dom Tyrolski

Muzeum Tyrolskie mieści się w jednym z domków zamieszkałych kiedyś przez tyrolskich ewangelików. Dwujęzyczne ekspozycje ukazują ich historię w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Ocena:
0/5

Dom Pan Twardowski

Dom kompozytora Ludomira Różyckiego (1883- 1953r.), przedstawiciela Młodej Polski. Wraz z Karolem Szymanowskim, Grzegorzem Fitelbergiem oraz Apolinarym Szelutą założył w 1905 roku Spółkę Nakładową Młodych Kompozytorów Polskich, któa miała na celu podniesienie poziomu artystycznego muzyki polskiej.

Ocena:
0/5

Muzeum Sportu i Turystyki

Wystawa stała : Geneza i rozwój turystyki w Karkonoszach, Z dziejów sportów zimowych, Ochrona przyrody

Ocena:
0/5

Muzeum Zabawek

Muzeum powstało ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego.

Ocena:
0/5

Strony

Bogatą kulturę i wiekowe tradycje Sudeckiej krainy można poznawać w licznych muzeach i galeriach. Znajdziesz tu cały przekrój - od tych prywatnych i lokalnych, urządzonych niekiedy w domu po wielkie instytucje.

Muzea i galerie