Jesteś tutaj

pieszo

Skała z Sosną

Skała z Sosną (Fot. wspinka)

Kierujemy się do wsi Mniszków, położonej niedaleko Janowic Wielkich. Po dojechaniu, od strony miejscowości Trzcińsko, do przejazdu kolejowego w centrum Janowic Wielkich, podążamy prosto, nie skręcając w lewo na przejazd przez tory. Około 50 metrów dalej, skręcamy w pierwszą ulicę w prawo (Parkowa) i jedziemy cały czas prosto a następnie za szosą przez Mniszków. Na końcu asfaltu, kilkanaście metrów przed leśnym szlabanem i zakazem wjazdu, znajduje się mały oznakowany parking.

Ocena:
0/5

Ścianka nad Potokiem

Ścianka nad Potokiem (Fot. wspinka)

Kierujemy się do miejscowości Janowice Wielkie. Znajdując się na ulicy 1 Maja, jadąc od strony miejscowości Trzcińsko, skręcamy w prawo w ulicę Robotniczą. Jedziemy nią niecałe 500 metrów (mijając zabudowania blisko ulicy), by na skrzyżowaniu przy starej wieży energetycznej skręcić w prawo w leśną, gruntową drogę. Jedziemy nią jeszcze 300 metrów i dojeżdżamy do leśnego parkingu przed szlabanem nadleśnictwa i zakazem ruchu.

Odległości od centrum miast: Wrocławia – 103 km, Jeleniej Góry – 19 km.

Ocena:
0/5

Szuflandia

Szuflandia (Fot. wspinka)

Kierujemy się do Trzcińska koło Janowic Wielkich lub Karpnik, w zależności z jakiego kierunku jedziemy. Mniej więcej w połowie drogi łączącej obie miejscowości, położona jest Przełęcz Karpnicka oraz duży prywatny parking przy samej szosie, na którym pozostawiamy samochód. Parking położony jest po lewej stronie jadąc od strony Trzcińska.

Odległości od centrum miast: Wrocławia – 103 km, Jeleniej Góry – 15 km

Ocena:
0/5

Żółw

Żółw (Fot. wspinka)

Kierujemy się do wsi Strużnica koło miejscowości Karpniki. Na początku Strużnicy (od strony Karpnik), po lewej stronie, znajduje się duży plac przy starym tartaku, na którym zostawiamy samochód. Przy placu biegnie boczna droga, którą wiedzie żółty szlak w kierunku Strużnickich Skał a także do niebieskiego szlaku prowadzącego do Starościńskich Skał. Do Starościńskich Skał można dojść także niebieskim szlakiem od parkingu na Przełęczy Karpickiej. Droga będzie dłuższa ale różnica wzniesień zdecydowanie mniejsza.

Odległości od centrum miast: Wrocławia – 107 km, Jeleniej Góry – 15 km

Ocena:
0/5

Schronisko Samotnia

Schronisko Samotnia powstała ze strażnicy (budy) w której mieszkał strażnik i pilnował pstrągów hrabiego Schaffgotscha. Pierwsze wzmianki są z XVII wieku . W późniejszym okresie coraz więcej turystów odwiedzało szałas przy Kotle Małego Stawu i zatrzymywało się na nocleg. W 1872 roku spróchniała strażnica została rozebrana i wybudowano nową bude. W latach 90-tych buda zmieniała swoje przeznaczenie z usługowej (spali w niej pasterze) na turystyczną, można było się w niej przespać i posilić. W miare upływu czasu rozbudowano schronisko z nawiązaniem do tradycji lokalnej architektury.

Ocena:
0/5

Dwa Potoki

WELLNESS& SPA Basen wyposażony w deszczownice. Sauna fińska – sucha niskiej wilgotności powietrza, Sauna fińska COMBI - sucha o podwyższonej wilgotności powietrza Sauna infrared – bez pary i niskotemperaturowa, Wanny z hydromasażem. Sala klubowa – przestronna sala, gdzie znajdą Państwo: stoły do bilarda, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, PlayStation Sala Fitness Wypożyczalnia – w wypożyczalni znajdziecie Państwo rowery oraz kije do Nordic Walking.

Ocena:
0/5

Prywatne Muzeum Thomasa A. Guenthera

Prywatne Muzeum Sztuk Plastycznych - malarstwo i rzeźba.

Ocena:
0/5

Pizza - Bar Kris

Pizza, makarony ,sałatki

Ocena:
0/5

Geneza Smaku

restauracja

Ocena:
0/5

Strony

Piesze wędrówki