Jesteś tutaj

Wszystkie potrzebne informacje dla koniarzy, czyli tych, którzy lubią wypoczywać w siodle. W końcu Sudety oferują tutaj kilka końskich atrakcji.

konno

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka  (Fot. wspinka)

Kolorowe Jeziorka powstały w wyniku zalania wyrobisk górniczych. Można zwiedzać jeziorka spacerując utworzoną ścieżką dydaktyczną. Jeziorka: purpurowe, zielone i błękitne swoją barwę zawdzięczają znajdującym się w skałach związkom chemicznym .

Ocena:
5/5

Zamek Bolczów

Zamek Bolczów (Fot. wspinka)

Ruiny zamku z XIV wieku. Zamek został spalony przez Szwedów w XVII wieku. Ruiny zamku zostały poddane częściowej rekonstrukcji w XIX wieku. Zamek w ciekawy sposób wykorzystał naturalne skały do budowy murów .

Ocena:
0/5

Janowice Wielkie

Janowice Wielkie –pierwsze wzmianki pochodzą z XIV wieku, początkowo osada była związana z ośrodkiem górniczo-hutniczym w Miedziance, razem z którą wchodziły początkowo w skład posiadłości ziemskiej z siedzibą w Mniszkowie . Właściciele majątku zmieniali się często. W okresie wojen husyckich wieś została zniszczona i Zamek Bolczów i górnictwo przestało się rozwijać. Z powrotem zaczęło się rozwijać w drugiej połowie XV w.

Ocena:
0/5

Ośrodek Jeździecki Western City

Ośrodek Jeździecki Western City

Ocena:
0/5
Konno