Zakochaj się w Sudetach!

Kraina Sudetów to niezwykłe miejsce. Ktokolwiek spędził w tym miejscu kilka dni zawsze planuje powrót. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od rodzin z dziećmi po osoby zasłużone wiekiem.

Burzliwa i bogata historia regionu jest do odkrycia w licznych tutaj, niesamowitych zamkach i pałacach oraz unikatowych obiektach sakralnych. Ofertę kulturalną uzupełniają ciekawe muzea i galerie. Aktywnych zachęci z kolei bogata oferta sportów przestrzennych, bowiem kraina Sudetów, jej ukształtowanie i krajobraz są wprost stworzone dla wspinaczy, rowerzystów, piechurów i tych, którzy lubią najbardziej ekstremalne doznania. Po intensywnym dniu polecamy tutejszą kuchnię, która zachwyci nawet najwybredniejsze gusta. O nocleg możesz się nie martwić - znajdziesz tutaj miejsca od bardzo ekskluzywnych hoteli, poprzez rodzinne gospodarstwa agroturystyczne po miejsce pod namiot.

Odwiedź Sudety i Kotlinę Jeleniogórską, a kiedy zarazisz się pięknem tego rejonu pomożemy ci odnaleźc kolejne atrakcje do zwiedzania.

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka  (Fot. wspinka)

Kolorowe Jeziorka powstały w wyniku zalania wyrobisk górniczych. Można zwiedzać jeziorka spacerując utworzoną ścieżką dydaktyczną. Jeziorka: purpurowe, zielone i błękitne swoją barwę zawdzięczają... więcej

Skała z Sosną

Skała z Sosną (Fot. wspinka)

Kierujemy się do wsi Mniszków, położonej niedaleko Janowic Wielkich. Po dojechaniu, od strony miejscowości Trzcińsko, do przejazdu kolejowego w centrum Janowic Wielkich, podążamy prosto, nie... więcej

Ścianka nad Potokiem

Ścianka nad Potokiem (Fot. wspinka)

Kierujemy się do miejscowości Janowice Wielkie. Znajdując się na ulicy 1 Maja, jadąc od strony miejscowości Trzcińsko, skręcamy w prawo w ulicę Robotniczą. Jedziemy nią niecałe 500 metrów (mijając... więcej

Cieplutkie recenzje

  • 3 lata 7 miesięcy temu wspinka o atrakcji Dwór Liczyrzepy pisze: Super miejsce :)
  • 3 lata 7 miesięcy temu wspinka o atrakcji Kolorowe Jeziorka pisze: Piękne miejsce, to miejsce koniecznie trzeba odwiedzić :)

Dla dzieci i młodzieży

Ruszaj się jeszcze więcej, żyj zdrowo i uprawiaj sport, zwłaszcza na świeżym powietrzu!

Ekologia

Dbanie o otoczenia i środowisko to obowiązek nie tylko turysty ale przede wszystkim mieszkańców nawet najmniejszych miejscowości!

Biznes

Przydatne informacje dla tych, którzy chcą zainwestować i założyć lokalny biznes.