Zakochaj się w Sudetach!

Kraina Sudetów to niezwykłe miejsce. Ktokolwiek spędził w tym miejscu kilka dni zawsze planuje powrót. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od rodzin z dziećmi po osoby zasłużone wiekiem.

Burzliwa i bogata historia regionu jest do odkrycia w licznych tutaj, niesamowitych zamkach i pałacach oraz unikatowych obiektach sakralnych. Ofertę kulturalną uzupełniają ciekawe muzea i galerie. Aktywnych zachęci z kolei bogata oferta sportów przestrzennych, bowiem kraina Sudetów, jej ukształtowanie i krajobraz są wprost stworzone dla wspinaczy, rowerzystów, piechurów i tych, którzy lubią najbardziej ekstremalne doznania. Po intensywnym dniu polecamy tutejszą kuchnię, która zachwyci nawet najwybredniejsze gusta. O nocleg możesz się nie martwić - znajdziesz tutaj miejsca od bardzo ekskluzywnych hoteli, poprzez rodzinne gospodarstwa agroturystyczne po miejsce pod namiot.

Odwiedź Sudety i Kotlinę Jeleniogórską, a kiedy zarazisz się pięknem tego rejonu pomożemy ci odnaleźc kolejne atrakcje do zwiedzania.

Zamek Bolczów

Zamek Bolczów (Fot. wspinka)

Ruiny zamku z XIV wieku. Zamek został spalony przez Szwedów w XVII wieku. Ruiny zamku zostały poddane częściowej rekonstrukcji w XIX wieku. Zamek w ciekawy sposób wykorzystał naturalne skały do... więcej

Pałac w Staniszowie Górnym

Pałac w Staniszowie Górnym (Fot. wspinka)

Pałac wybudowany w okresie późnego baroku, w XIX wieku rozbudowany przez dodanie dwóch skrzydeł budynku otwierających się na ogród wewnętrzny. Obiekt w bardzo dobrym stanie, obecnie znajduje się... więcej

Pałac w Wojanowie

Pałac w Wojanowie (Fot. wspinka)

Historia pałacu sięga XIII wieku. Kolejno przebudowywany, ostatecznie dokończono przebudowy w XIX wieku. Obecnie w budynku znajduje się hotel, który wraz z odrestaurowanym parkiem zachwyca swoim... więcej

Cieplutkie recenzje

  • 3 lata 7 miesięcy temu wspinka o atrakcji Dwór Liczyrzepy pisze: Super miejsce :)
  • 3 lata 7 miesięcy temu wspinka o atrakcji Kolorowe Jeziorka pisze: Piękne miejsce, to miejsce koniecznie trzeba odwiedzić :)

Dla dzieci i młodzieży

Ruszaj się jeszcze więcej, żyj zdrowo i uprawiaj sport, zwłaszcza na świeżym powietrzu!

Ekologia

Dbanie o otoczenia i środowisko to obowiązek nie tylko turysty ale przede wszystkim mieszkańców nawet najmniejszych miejscowości!

Biznes

Przydatne informacje dla tych, którzy chcą zainwestować i założyć lokalny biznes.